Dlaczego warto regularnie odgrzybiać klimatyzację w naszym aucie?

0
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Rozwijające się zarodki pleśni, mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Niestety nieczyszczona klimatyzacja jest ich siedliskiem. Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej powinno więc być przeprowadzane regularnie. Niebagatelne znaczenie ma tutaj dobór odpowiedniej metody czyszczenia.

Jak przebiega odgrzybianie klimatyzacji samochodowej?

Przeważnie taką usługę realizuje się w ramach serwisu klimatyzacji. Specjaliści dokonują wtedy całościowego przeglądu, troszcząc się o kondycję całej instalacji. Do istotnych kroków można zaliczyć m.in.:

  • uzupełnienie czynnika chłodzącego (nabijanie klimatyzacji samochodowej);
  • wymianę filtra;
  • nasmarowanie sprężarki klimatyzacji.

Jeśli chodzi konkretnie o odgrzybianie klimatyzacji samochodowej, to specjaliści wykorzystują do tego specjalne preparaty. Większość z nich posiada w swoim składzie izopropanol. Świetne efekty można osiągnąć także podczas ozonowania.

Jakie elementy poddawane są odgrzybianiu klimatyzacji w aucie?

Bardzo ważna jest tutaj staranność. Zarodniki pleśni są wszędobylskie i bytują nie tylko na parowniku. Odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie musi więc dotyczyć także nagrzewnicy oraz nawiewów. Dla bezpieczeństwa należy wyczyścić również wnętrze układu. Działania poleca się jednak rozpocząć od oczyszczenia filtra kabinowego – w żadnym wypadku nie może on być zapchany podczas dalszych etapów odgrzybiania klimatyzacji.

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o odgrzybianiu klimatyzacji w samochodzie?

Jeśli planujemy zlecić taką usługę, powinniśmy zwrócić uwagę na aktualną porę roku. Specjaliści najczęściej polecają się zająć tą sprawą wiosną. Jeśli z jakiegoś powodu przegapiliśmy ten okres, nie zwlekajmy długo i udajmy się do warsztatu tak szybko, jak to możliwe. Usługi z tego zakresu wykonuje m.in. warsztat-swinoujscie.pl. Jeśli całkowicie zaniedbamy tę sprawę, narazimy siebie i innych podróżujących na poważne problemy ze zdrowiem.

 

Źródło: https://warsztat-swinoujscie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *